Obozy terapeutyczne

Jeśli Twoje dziecko ma specjalne potrzeby edukacyjne, niepokoi Cię jego rozwój lub zmagacie się z wyzwaniami rozwojowymi zapraszamy do Ośrodka KNIEJA w Rajgrodzie. Z dala od codziennego zgiełku Wasze dziecko nie tylko skorzysta z pomocy specjalistów, ale również przeżyje wspaniałą, samodzielną przygodę wakacyjną w malowniczym miejscu nad Jeziorem Rajgrodzkim.

Diagnoza

Korzystamy z profesjonalnych narzędzi diagnostycznych. Wskazujemy obszary problemowe i potencjalne deficyty. Kierujemy do dalszych konsultacji i dajemy wskazówki na temat pracy terapeutycznej z dzieckiem.

Terapia

Stosujemy terapię dostosowaną do etapu rozwoju i możliwości psychofizycznych każdego dziecka. Plan terapii opracowujemy zawsze na podstawie zaleceń od specjalistów prowadzących lub diagnozy przeprowadzonej w trakcie pobytu w naszym ośrodku.

Dzieci biorące udział w naszych obozach codziennie mają wiele okazji do ćwiczeń. Każdego dnia doskonalą inne grupy umiejętności: komunikacja, relacje, emocje, konflikt i stres. Cały dzień jest tak zaplanowany, by dzieci jak najwięcej się nauczyły, a przy tym wypoczęły i przeżyły przyjemne wakacje.

Obozy i kolonie

TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH: w małej grupie uczymy, jak prawidłowo rozwijać umiejętności społeczne. W trakcie codziennych zajęć pracujemy w grupie, rozwiązujemy konflikty, staramy się przestrzegać zasad i radzić sobie z emocjami. To zajęcia dla wszystkich!

ARTETERAPIA: w czasie tych zajęć rozwijamy słuch, wzrok i grafomotorykę. Ćwiczymy przy muzyce, rysujemy, malujemy, tworzymy dzieła sztuki… Taka nauka nigdy nie jest nudna!

JOGA / TRENING UWAŻNOŚCI: ćwiczymy koncentrację uwagi skupiając się na relaksacji i pracy z oddechem. Uczestniczymy w kreatywnych grach i zabawach rozwijających poprzez ruch.

BAJKOTERAPIA: dzień kończymy z bajkami, które pomagają radzić sobie z sytuacjami dnia codziennego. Spokojny sen da nam siły na kolejny pełen emocji dzień.

Wyjątkowa kadra

Oddajecie dziecko pod opiekę naprawdę wyjątkowych specjalistów! Warszawski Dom Asa to miejsce, w którym każde Dziecko i każdy Rodzic otrzyma pomoc i wsparcie. Kadra tego wyjątkowego miejsca to grupa specjalistów, pełnych pasji i miłości do dzieci. W trakcie naszego obozu nie wychowają Waszych dzieci za Was, ale pomogą im funkcjonować najlepiej, jak to tylko możliwe.

SPORT: Nasz obóz to nie tylko zajęcia terapeutyczne. Na Wasze dzieci czeka hala sportowa, boiska do siatkówki plażowej, oświetlony kort tenisowy oraz stoły do ping-ponga. W najbliższej okolicy znajdują się trasy spacerowe, ścieżki biegowe i szlaki rowerowe. Każdego dnia – podczas popołudniowego bloku sportowego – gramy w tenisa i uprawiamy nordic walking. Będzie można się zmęczyć!

KOMFORTOWE WARUNKI: Wasze dzieci będą zakwaterowane w pokojach 3- lub 4-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Kuchnia jak w domu, różnorodna i kolorowa sprawi, że nawet największy niejadek zje posiłek ze smakiem. Jeśli któreś dzieci szczególne potrzeby żywieniowe przygotujemy dla niego potrawy dietetyczne.

DLA RODZICÓW: Do terapii podchodzimy kompleksowo. Wsparciem obejmujemy całe rodziny. Rodzicom naszych podopiecznych oferujemy konsultacje, porady (np. prawne) oraz szkolenia i warsztaty. Pomagamy zmierzyć się z diagnozą i dajemy wskazówki do dalszej pracy w domu.